«Чисті роси»

21.12.2017, 00:26 admin

18 грудня  2017року в районному Будинку культури відбувся районний етап обласного фестивалю дитячої та юнацької творчості «Чисті роси» у номінаціях: «Фольклорне мистецтво», «Образотворче  мистецтво» та «Декоративно-ужиткове мистецтво», зорганізований Будинком дитячої творчості.

Фестиваль сприяє патріотичному вихованню дітей та молоді засобами українського мистецтва, виявленню та підтримці кращих дитячих та молодіжних фольклорних колективів і гуртів.

У номінації «Фольклорне мистецтво» взяли участь   6 фольклорних колективів та  3 гурта загальноосвітніх навчальних закладів, які на сцені продемонстрували звичаї, традиції та обряди  нашого краю, адже народні  свята і обряди в художніх образах, ритуальних піснях відображають життя  українського народу. Учасники фестивалю, керівники, глядачі, батьки - всі отримали справжнє задоволення від цього дійства.

Компетентне журі  оцінило виступи колективів та відзначило найкращих:

Фолькльорні колективи:

І місце – фольклорний колектив «Діну» Динівецького НВК (керівник Борщ Р.І., Савка Р.М.);

ІІ місце - фольклорний колектив «Датіна» Тарасовецької ЗОШ (керівник Келя Л.Г., Андрієш Н.В.);

ІІ місце - фольклорний колектив «Датіна» Новоселицький ліцей (керівник Сланіна З.І.).;

ІІІ місце - фольклорний колектив «Віночок» Рингацького НВК (керівник Назарко С.Ф., Панця В.А.).;

ІІІ місце - фольклорний колектив «Міоріца» Боянська гімназія (керівник Басараба М.М.).;

ІІІ місце - фольклорний колектив «Ізвораш» Боянської ЗОШ (керівник Жалба С.Г.).

Фольклорні гурти:

І місце – фольклорний гурт «Українські колядники» Новоселицька ЗОШ №3 (керівник Вакарчук В.І.);

ІІ місце - фольклорний гурт «Фагурел» Боянської гімназії (керівник Басараба М.М.);

ІІІ місце - фольклорний гурт Маршинецького НВК (керівник Яценюк Г.Г. );

В рамках фестивалю була представлена також районна виставка декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва, яка  стала відображенням місцевого колориту та уособленням композиційної досконалості. На  виставку  було  представлено 185 робіт з декоративно-ужиткового мистецтва та  20 робіт з образотворчого мистецтва. Журі конкурсу відзначило надзвичайно високий рівень робіт, вільне володіння гуртківцями та учнями загальноосвітніх навчальних закладів найрізноманітнішими техніками та прийомами виготовлення художніх виробів.

Найкращі фольклорні колективи та гурти,  а також переможці  виставки декоративно-ужиткового мистецтва представлятимуть наш район на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Чисті роси».

фото:https://www.flickr.com/photos/141480821@N07/albums/72157691270337145