«Міжнародний день толерантності» в Строїнецькому НВК

20.11.2017, 09:06 admin

У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності та з метою формування у дітей загальнолюдських, моральних цінностей, пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу,  16 листопада 2017 року в Строїнецькому НВК  відбувся тематичний  «День  Толерантності».

Впродовж дня  робота практичного психолога Туряниці Світлани Михайлівни  була спрямована на донесення до учнів, педагогічної та батьківської громадськості  необхідності реалізації принципів толерантності в суспільстві, повагу до інших людей, їхніх думок, дотримання своїх переконань і визнання такого ж права за іншими.  

План проведення тематичного дня  був насичений та різноманітний.  Упродовж дня всі діти і педагогічний колектив мали змогу поглибити свої знання щодо толерантності та терпимості із  інформаційного куточка, який розкривав суть поняття «толерантність», також всі бажаючі могли прочитати вислови відомих людей щодо важливості толерантного ставлення до інших.

В ході відзначення відбулася урочиста лінійка де учні 5-6 класу підготували виступ, на якому декламували вірші та демонстрували презентацію з історією відзначення даного Дня.

У 5 класі  практичний психолог провела тренінгове  заняття «Умій дружити»  під час якого учні класу мали змогу покращити свою згуртованість, виявити свої індивідуальні особливості, підвищити самооцінку розширити знання дітей про дітей, з якими вони перебувають пліч-о-пліч щодня. Також було створене «Дерево толерантності», яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства. Цей універсальний символ, який поєднує небо й землю, містить в собі силу й міць, — став основою для ввічливих слів, адже на ньому були написані добрі, привітливі і чемні слова, які діти використовують у повсякденному житті

З педагогами проведено заняття «Ми різні – в цьому наша сила». Мета якого розкрити поняття «толерантність», показати певні рівні толерантної людини; розвивати адекватну самооцінку, вміння аналізувати, приймати рішення, обирати правильну позицію; виховувати спостережливість, уважність до інших людей; виховувати здатність бачити і розуміти відмінність іншої людини від себе, вчити встановлювати стосунки на доброзичливій основі; сприяти формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки, звичок; виховувати чуйність, взаємоповагу, людяність, терпимість і небайдужість.

День вийшов насиченим та інформаційним, кожен із учасників освітнього процесу Строїнецького НВК ще раз задумався над різноманіттям людей у світі та важливістю рівноправ’я, яке забезпечують основні принципи нашого життя – гуманізм та демократія.