«Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе…»

28.11.2017, 11:48 admin

З 20.11 по 25.11. в Новоселицькому районному ліцеї був оголошений тиждень пам’яті та скорботи. Впродовж тижня здійснювались заходи та виховні акції спрямовані на вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

І знову 21 листопада важким  спогадом  відгукнулися ті страшні події у  серцях   учнів  ліцею під  час  скорботної  лінійки«Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе…», яку підготували учні 8-А класу під керівництвом свого класного керівника Грішки К.З. Сльозою  пам’яті,  болю ,  сльозою надії виразили свої почуття всі присутні від слів, сказаних  виступаючими. Людина,  гідність,  справедливість, мужність, героїзм, власна  незалежна  держава,  боротьба  за  її  волю -  ось  головні  слова, що  зринають  з  уст  учнів.  

Тремтливе   мерехтіння  свічок, світлини  загиблих, відео-презентація тих жахливих подій - це  головні  атрибути проведеного заходу.  Вони   назавжди   закарбуються  в  душах  юних   вихованців   нашого ліцею.   А свічки  віри ,  надії і  любові  до  нашої  матері  України  горітимуть   вічно.

Протягом тижня в ліцеї проходила загальношкільна акція «Запали свічку пам’яті» та була розгорнута виставка малюнків та плакатів на тему «З любов’ю до України». Учні активно приймали участь у виставці, висвітлюючи у своїх малюнках свій дух патріотизму та любові до своєї держави.

Класоводи та класні керівники проводили інформаційні години, уроки мужності та класні години, присвячені доленосним подіям для України. На базі бібліотеки була створена виставка, що відображала революційні події в Україні.

Для учнів 10-11 класів був організований перегляд фільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила…» Учні з сльозами на очах поринули у ті страшні події і вшанували пам'ять загиблих в ті дні, запаливши свічку.

«Небесна сотне, сотне мила,
У йменні твоїм болем озивається душа,
Що опалила та не склала крила,
І рана гоїтись не поспіша.
Так гордо в небеса злетіла
В політ яскравий та, на жаль, останній,
У тобі правда, воля й сила,
І велич навіть у мовчанні…»

Педагог-організатор

Лупу Н.І. 

фото: https://www.flickr.com/photos/141480821@N07/albums/72157691064814226