День Гідності та Свободи

21.11.2019, 16:50 admin

День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року.

Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.

День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований.

Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців. 

Відзначаючи День Гідності та Свободи, учні освітніх закладів району сповнені гордістю за наших співвітчизників, які понад усе цінують свободу і гідність та продовжують боронити незалежність України від зовнішньої агресії.

З нагоди  відзначення Дня Гідності та Свободи в освітніх закладах району проведено ряд виховних заходів патріотичного і виховного змісту під загальним гаслом «Вільні творити майбутнє», а також Єдиний урок «Революція гідності – свідомий вибір України».  Організовано тематичні виставки художньої літератури, музичні флешмоби, співали патріотичні пісні, читали вірші про Україну та подій на Майдані, перегляд відеороликів про події на Майдані під час Революції гідності, документальних фільмів.

ФОТО

https://youtu.be/B5nTHpduNSQ