Дії при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів

21.11.2017, 09:51 admin

На виконання Плану основних заходів цивільного захисту відділу освіти Новоселицької райдержадміністрації на 2017 рік, затвердженого наказом  відділу освіти від 02.03.2017 №78 «Про затвердження Плану основних заходів цивільного захисту закладів освіти Новоселицького району на 2017 рік» на базі Новоселицької гімназії 16 листопада було проведено заняття тему: «Дії при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів».  Для проведення занять було запрошено заступників директорів з навчально-виховної роботи, вчителів предмету захисту Вітчизни.

Заняття проводились тимчасово виконуючим обов’язків начальника вибухотехнічного відділу ГУНП у Чернівецькій області Гаврихом  Андрієм Вікторовичем. Основною метою проведення занять є організація профілактичних заходів опрацювання з усіма учасниками навчально-виховного процесу та батьками учнів Алгоритму дій працівників навчального закладу при отриманні інформації про вчинення (загрозу вчинення) діяння з ознаками терористичного акту та  Пам’яткою щодо першочергових дій у разі виявлення вибухових пристроїв або схожих на них предметів.

Заняття проводились також з учнями 9-10 класів Новоселицької гімназії, а в подальшому з учнями 9-10 класів Новоселицької ЗОШ №3. Тематика занять була поділена на 3 етапи: першочергово підлітків ознайомили та провели демонстрацію вибухових пристроїв (гранати, протитанкові та протипіхотні міни, підривачі, детонатори тощо), надалі звернули увагу учнів на особливості евакуації при виявлені чи отриманні повідомлення про вибухонебезпечний та підозрілий предмет. Останнім етапом занять було доведення до учнів про відповідальність за незаконне зберігання та використання боєприпасів та завідомо неправдивих повідомлень про загрозу вибуху.

Від Новоселицького РС УДСНС у заході взяв участь  т.в.о. головного інспектора старший лейтенант служби цивільного захисту Запотинський О.І. Виступаючим було доведено до присутніх правила поведінки персоналу та учнів у разі виявлення підозрілого предмету, снарядів, основні етапи евакуації  у відповідному закладі. Окрім цього, було роз’яснено порядок забезпечення виконання заходів у сфері цивільного захисту у освітніх закладах, зокрема роз’яснено алгоритм складання основних плануючих документів.

фото: https://www.flickr.com/photos/141480821@N07/albums/72157689869360735