Фестиваль «Сонце , радість , краса». Болгарія-2012

25.06.2012, 15:44 admin

Старовинне всесвітньовідоме місто - музей  Несебр на один тиждень стало казковим центром втілення дитячих мрій.Там, у романтичному містечку , де всі вулички ведуть до моря , пройшов  XIII  Міжнародний фестиваль дитячої творчості . Організатори фестивалю – Міністерство освіти  і науки Болгарії , Регіональний інспекторат освіти та дитячий комплекс міста Несебр.У фестивалі брали участь дитячі колективи з 9 країн: Болгарії, Білорусі,Грузії,Казахстану,Молдови , Росії , Німеччини, Польщі , України, всього чотири з половиною тисячі дітей .Україну представляли діти з усіх куточків країни: від Львова до Донецька, від Одесси до Чернігова і, звичайно, з Києва. Серед учасників були і гуртківці Новоселицького Будинку дитячої творчості : хореографічний колектив «Веснянка», солістка хореографічного  колективу «Діксі» Ксенія Рискулова  та солістка хореографічного колективу «Горицвіт» Анна Горда .

               Фестиваль має свою історію та традиції. Одна з них – церемонія відкриття фестивалю. Це фантастично! Всі учасники  фестивалю в національних  костюмах , з прапорами своєї держави святковою ходою йдуть вулицями міста в стародавню фортецю , де відбувається  церемонія  підняття прапора кожної держави – учасниці фестивалю. Коли піднімався жовто-блакитний прапор і звучав Гімн України , наші діти співали , приклавши руку до серця і відчували гордість за свою країну , і , звичайно, відповідальність : треба бути кращими. Змагатись було важко: імідж фестивалю дуже високий , колективи сильні і досвідченні. Крім того виснажлива  спека, танцювальні майданчики нагрівалися так , що діти отримували опіки і травмувалися. Та всупереч всьому наша команда достойно представила наше маленьке місто. Хореографічний колектив «Веснянка» (керівник  Крістіна Шкьопу) який вперше прийняв участь у фестивалі ,отримав Грамоту за творчі успіхи та високі досягнення дітей у конкурсі, а солістки Ксенія Рискулова  (керівник Юлія Главицька) та Анна Горда (керівник Наталія Горда) вибороли III місця у номінаціях «Сучасна хореографія» та  «Народна хореографія» відповідно.

               Діти побачили багато нових цікавих форм роботи , що стимулюватиме в них пошук нових жанрів  і форм,крім того всі здорово відпочили , купалися в чистому морі та засмагали. До рідного міста приїхали шоколадні та щасливі з мрією про наступні поїздки.