Конституція України – могутній акорд держави - нації!

27.06.2019, 21:21 admin

У 1996 році Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, на світовий досвід, прийняла Основний Закон України – Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави , як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція увійшла в суспільне життя, як головний оберіг державності і демократії, гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується  сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

27 червня 2019 року у районному будинку культури за участі представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості міста проведено урочистості з нагоди 23-ї річниці Конституції України. Під час урочистого зібрання присутнім було представлено історико-правові традиції стражденного шляху, пройденого нашою Україною- написання  в 1016 році «Правди і статуту» - Уставу Великого князя Ярослава Мудрого, створення першої європейської конституції- «Пакти й Конституції» «Пилипа Орлика, державність України в письмовій формі було заявлено у прокламаціях Української Національної Ради у Львові 1018, в Акті Соборності України 22 січня 1919 року, 1917-1919 рр.- створено Універсали Центральної Ради, прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, незалежності України 24 серпня 1991 року.

28 червня 1996 року прийняття Конституції- Основного Закону України. За історичними мірками наш Основний Закон – зовсім молодий документ. Але корені його глибокі, як глибокими є корені української нації.

Своїм незалежним духом та любов’ю до Батьківщини залишаються в наших серцях генії та борці за народне щастя: Тарас Шевченко, Богдан Хмельницький, Пилип Орлик, Григорій Сковорода, Михайло Грушевський, Іван Франко, Василь Стус, герої Небесної Сотні та бійці АТО

Присутні урочистого зібрання вшанували пам'ять видатних синів українського народу – тих, хто не шкодуючи себе, прагнув демократії, боровся за справедливість, волю та незалежність своєї Батьківщини – хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятника Великому Кобзарю Тарасу Шевченку.

Сповнені гордості за національну приналежність, любові до рідного краю звучали пісні у виконанні вихованців Будинку дитячої творчості.

Символічним є те, що День Конституції ми відзначаємо на передодні Дня молоді. Молодь – це майбутнє держави.

Будуючи нову незалежну державу, кожен із нас є творцем її історії, адже Основний Закон відкриває можливості для реалізації прав і свобод людини.

Бажаємо всім впевненості, сили, гідності та усвідомлення захищеності своїх прав, всього того, що дає нам Конституція і високе звання громадянина Української держави. Добра вам, щастя, злагоди та миру. 

фото