Методичне об’єднання керівників гуртків

15.03.2018, 09:31 admin

14 березня 2018 року, на базі Новоселицької гімназії  відбулося чергове засідання «Школи молодого керівника гуртка» та методичне об’єднання керівників гуртків декоративно-ужиткового та технічного напрямків роботи  Будинку дитячої творчості.

Тему  засідання «Роль гурткової роботи у профорієнтації вихованців ПНЗ» розкрила у своєму виступі завідувач відділом Процюк  Ірина. Вона акцентувала увагу на тому, що  професійна орієнтація – комплексна науково обґрунтована система форм, методів і засобів впливу на особистість, що забезпечує її професійне самовизначення та трудове становлення. На сучасному етапі суттєво зростає роль і значення позашкільних навчальних закладів як суспільних інституцій додаткової і допрофесійної освіти дітей, адже позашкільна освіта розглядається як одна з головних ланок безперервної освіти в системі виховання всебічно розвиненої особистості, найповнішого розкриття її задатків і нахилів, створення умов для професійного самовизначення.

Досвідом профорієнтаційної  роботи     з своїми вихованцями поділились керівники гуртків Буздуган Т.В., Хамкевич Н.Г., Гушила В.О.

У практичній частині  учасники засідання  прийняли участь у майстер-класах  по виготовленню сувенірів, що підготували керівники гуртків Рускан З.Г. та Гушила В.О.

По закінченню семінару учасники отримали   методичні рекомендації  щодо організації профорієнтаційної роботи з вихованцями гуртків позашкільних навчальних закладів, які підготувала  завідувач методичним відділом Є.Дмитрієва:

-педагогічним працівникам установи посилити увагу до проблеми організації профорієнтаційної роботи з вихованцями гуртків:

- забезпечити оптимальні психолого-пелагогічні умови для професійного самовизначення вихованців гуртків з урахуванням їх вікових та індивідуальних особливостей;

-інтегрувати зусилля позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів щодо ефективної організації профорієнтаційної роботи з дітьми та учнівською молоддю.