Основні аспекти організації та проведення атестації педагогічних працівників: вимоги сьогодення та перспективи змін

12.10.2020, 09:05 admin

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання.

З метою якісної організації та проведення атестації педагогічних працівників у 2020/2021 н.р. 9 жовтня 2020 року відбулася онлайн-нарада для голів та секретарів атестаційних комісій І рівня. У заході взяли участь:  Бальон М. В., методист науково-методичного центру безперервної педагогічної освіти ІППОЧО, Довганюк А.В., начальник відділу освіти Новоселицької РДА, Панасюк Ж.Ф., головний спеціаліст відділу освіти, Скрипник О.Ю., в.о. директора КУ «ЦНМРЗ», керівники ЗЗСО, ЗДО, заступники керівників ЗЗСО та позашкільних установ.

Розпочинаючи нараду Анжела Василівна привітала всіх учасників та наголосила, що свою управлінську діяльність вони мають спрямувати на дотримання нормативно-правових засад атестаційного процесу.

Марія Володимирівна окреслила основні аспекти організації атестації у цьому навчальному році, розповіла про нові стандарти, перспективи та звернула увагу на проблемні питання, які можуть виникати. Також назвала важливим дотримуватися Типового положення про атестацію педагогічних працівників із змінами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки України від 08.08.2013  №1135 та не допускати порушень під час проведення атестації.

Також виступили Жакліна Флорівна та Ольга Юріївна з основними робочими питаннями щодо організації освітнього процесу та виконання окремих доручень.