Освітяни та школярі Новоселиччини писали диктант національної єдності

08.11.2019, 22:46 admin

Сьогодні, 8 листопада 2019 року,  освітяни та школярі Новоселицького району, Ванчиківецької та Магальської ОТГ приєдналися до щорічної акції «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», присвяченої Дню української писемності та мови. Також у цей день традиційно відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів 3-11 класів. 

Дев’ятнадцятий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності «Від бересту – до «цифри» — прозвучав на Першому каналі Українського радіо. Він не мав на меті перевірку грамотності, а задуманий як своєрідний флешмоб — акція єднання навколо мови.

Радіодиктант розпочався об 11:20. Зачитував текст диктанту відомий мовознавець, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису. Він склав оригінальний текст диктанту, який ніхто, до моменту його зачитування не бачив.

Цього року вперше диктант можна було перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00) охочі могли надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо.

З 12:00 до 12:15 в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко провів роботу над помилками.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори про написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 2-х днів (до 11 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»). 10 найкращих робіт будуть нагороджені заохочувальними призами.

ФОТО