Освітяни та учні Новоселицького району і Ванчиківецької ОТГ приєдналися до написання радіодиктанту

10.11.2020, 21:25 admin

9 листопада 2020 року, традиційно, в День української писемності та мови, по всій країні відбулася патріотична акція – Україна писала ювілейний ХХ Радіодиктант національної єдності під назвою «Виклики книжкової ери». Спецпроєкт, організований Суспільним спеціально до події, стартував в студії UA: ПЕРШИЙ, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура о 9:00.

Радіодиктант – не просто засіб перевірити власну грамотність, а насамперед, масштабний національний флешмоб. Взяти участь у радіодиктанті мав змогу кожен охочий – достатньо лише мати під рукою аркуш паперу та ручку.

Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу. Підготовку диктанту, цьогоріч доручили трьом фахівцям. Текст для диктанту написав відомий письменник і видавець Іван Малкович. Науковою консультанткою проєкту стала докторка філологічних наук, професорка Лариса Масенко. Читала диктант знаменита акторка Римма Зюбіна.

Педагоги та учні взяли участь у написанні радіодиктанту з метою не стільки спробувати свої сили в граматиці та пунктуації, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Український народ має давню історію, він витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові. Але, головною його ознакою, що дає йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть, основа його буття.

Текст диктанту оприлюднять на сайті UA: Українське радіо 11 листопада об 11:00. Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.

Паперового листа потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада.

Онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку rd@ukr.radio. Після оприлюднення диктанту електронні листи не прийматимуть.

Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.

Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1–2 місяців залежно від кількості отриманих листів.

ФОТО