Про організацію та проведення показового Дня цивільного захисту в навчально-виховному закладі «Боянська гімназія»

19.04.2019, 01:38 admin

На виконання наказів Департаменту освіти і науки від 12.03.2019 № 119 «Про проведення місячника з охорони праці в закладах освіти Чернівецької області в 2019 році», відділу освіти від 08.04.2019 № 84 «Про проведення місячника з основ безпеки життєдіяльності  в освітніх закладах Новоселицького району/ОТГ», листів Департаменту освіти і науки облдержадміністрації від 01.04.2019 № 01-31/872 «Про проведення Днів цивільного захисту у закладах освіти області», від 01.04.2019 №01-31/873 «Про проведення Тижня знань  основ безпеки життєдіяльності  у закладах  освіти  області» з 10 квітня по 10 травня 2019 року в закладах освіти Новоселиччини триває місячник з основ безпеки життєдіяльності.

В рамках заходу 18 квітня був проведений показовий День цивільного захисту на базі НВК «Боянська гімназія».

На проведення даного заходу були запрошені:

  1. Гаврих Андрій Вікторович – начальник вибухотехнічного відділу Головного управління Національної поліції у Чернівецькій області.
  2. Бушила Михайло Іванович -  інструктор Червоного хреста, викладач Новоселицького медичного коледжу.
  3. Запотинський Олександр Іванович – головний  інспектор Новоселицького районного сектору Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області. Старший лейтенант служби цивільного захисту .
  4. Рибак Ігор Вікторович – провідний інспектор Новоселицького районного сектору Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Чернівецькій області. Старший лейтенант служби цивільного захисту .

Директор закладу, керівник цивільного захисту Гавка Свілана Дінівна,  привітала присутніх та наголосила, що дитина є – найвища цінність суспільства, повинна розвиватись гармонійно, бути життєрадісною, вирости  повноцінним громадянином, насамперед, бути здоровою морально і фізично. І чим раніше дитина вивчить основні  принципи самозахисту та усвідомить свою відповідальність за дії у період лиха, тим ефективніше будуть  результати.  Тому завдання дорослих, спільними зусиллями,  з самого раннього дитинства виховувати її як особистість, яка була б здатна до грамотних і впевнених дій у різноманітних надзвичайних ситуаціях.

В спортивній залі закладу було розміщено 3  організаційні-виховні пункти. На першому – Михайло Іванович разом з студентом Новоселицького медичного коледжу навчали учнів наданню першої домедичної допомоги. На другому пункті – Андрій Вікторович з колегою ознайомили та проводили демонстрацію вибухових пристроїв (гранати, протитанкові та протипіхотні міни, підривачі, детонатори тощо), звертали увагу учнів на особливості евакуації при виявлені чи отриманні повідомлення про вибухонебезпечний та підозрілий предмет, проінформували учнів про відповідальність за незаконне зберігання та використання боєприпасів та завідомо неправдивих повідомлень про загрозу вибуху. На 3 пункті – Олександр Іванович та Ігор Вікторович розповідали щодо дотримання пожежної безпеки під час освітнього процесу та в побуті, було продемонстрували протипожежне знаряддя та вбрання.   Учні 6-11 класів розбились на 3 групи та переміщувались від одного пункту до іншого і тим охопили більше дітей оволодінням практичним навичкам.

Метою проведення Дня Цивільного захисту було:

- закріплення   учнями   умінь,   навичок   щодо   збереження   та захисту   здоров'я   і   життя   під   час   надзвичайних   ситуацій, користування    засобами    індивідуального    та    колективного захисту, надання першої медичної само- та взаємодопомоги;

- практичне відпрацювання  учнями, педагогічним  і обслуговуючим    персоналом    навчального    закладу   дій    за планами реагування на надзвичайні ситуації;

- формування    і    розвиток   в   учнях    морально-психологічних якостей:  мужності, витримки, ініціативи, взаємної виручки під час небезпеки,  впевненості і ефективності   заходів, що реалізуються   Єдиною   державною   системою   запобігання   і реагування на надзвичайні ситуації.

Мети було досягнуто.

Під час проведення заходу  в закладі працювали представники Відділу комунікацій ГУНП в Чернівецькій області. Матеріали було викладено на офіційному сайті Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.

фото