Роль керівника закладу освіти у системі запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

29.10.2018, 14:45 admin

26.10.2018 року під керівництвом начальника відділу освіти Аделіни Руснак відбувся районний семінар керівників закладів загальної середньої освіти з теми «Роль керівника закладу освіти у системі запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»» на базі Зеленогайської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

З вітальним словом до присутніх звернулася Аделіна Руснак, начальник відділу освіти районної державної адміністрації та Оксана Ткач, директор Зеленогайської загальноосвітньої школи, яка ознайомила учасників семінару з діяльністю навчального закладу, продемонструвавши відеоролик «Візитна картка навчального закладу». У ході роботи семінару відбулося відвідування фрагментів уроків та занять у 1,2,6 та  8 класах з використанням інтерактивних технологій навчання.Учасники семінару ознайомилися із системою організації відпочинку та оздоровлення під час перерв в загальноосвітньому навчальному закладі, прийняли участь у методичному тренінгу із елементами Work Shop «Від успішного керівника до успішного учня в Новій українській школі». Насичена та змістовна програма семінару сприяла створенню творчої атмосфери та зацікавленому спілкуванню. Разом з тим, було визначено основні напрями роботи адміністрації закладів загальної середньої освіти з питань результативного впровадження Державного стандарту в 1-х класах. Начальник відділу освіти Аделіна Руснак підвела підсумки районного семінару керівників закладів загальної середньої освіти та визначила важливу роль сучасного керівника закладу освіти у системі запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нової української школи».

Після семінару відбулася колегія відділу освіти районної державної адміністрації. У ході роботи колегії обговорені питання щодо  створення нового освітнього простору в закладах загальної середньої освіти в умовах Нової української школи та акцентовано увагу на першочерговому завданні – забезпечення безпеки та здоров’я дитини, впровадження Нового закону та нових підходів вчителя до освітньої роботи. Разом з тим, було вказано на існуючі проблеми в даному напрямку роботи та реальні шляхи їх вирішення. Проаналізовано стан забезпечення учнів закладів загальної середньої освіти підручниками та шкільних бібліотек художньою літературою, результативність складання ЗНО випускниками закладів загальної середньої освіти у 2018 році. Акцентовано увагу присутніх на визначені основних шляхів щодо покращення успішності школярів та розроблені алгоритму підготовки учнів до ЗНО – 2019. Підведено підсумки оздоровлення влітку 2018 року, підготовки закладів освіти до опалювального сезону та роботи в осінньо-зимовий період. Освітянами відзначено впровадження комплексних заходів з підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до початку 2018/2019 навчального року та забезпеченість координації спільних дій з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Також, у ході наради розглянуті питання:

1) про підсумки моніторингу стану дотримання Закону України «Про освіту» в освітніх закладах;

2) про організацію та проведення І-ІІ етапів Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін;

3) про підготовку до районного етапу Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»;

4) про організацію роботи КУ «Новоселицький інклюзивно-ресурсний центр»;

5) соціальний захист учасників освітнього процесу;

6) про заходи щодо посилення пожежної безпеки в закладах освіти під час роботи в осінньо-зимовий період;

7) про підсумки працевлаштування випускників 9-х, 11-х класів;

8) про підсумки Всеукраїнського рейду «Урок».

За результатами колегії відділу освіти та наради з керівниками закладів загальної середньої освіти було надано ряд доручень та рекомендацій.

фото: https://www.flickr.com/photos/141480821@N07/albums/72157699710215832