Серпнева конференція педагогічних працівників Новоселицького району «Нова українська школа на старті»

31.08.2018, 14:59 admin

30 серпня 2018 року  відбулася районна серпнева конференція педагогічних працівників Новоселицького району під, тема якої «Реформування системи освіти в рамках Концепції Нової української школи: факти та перспективи» На зібранні підведено підсумки минулого 2017/2018 навчального року та поставлено нові завдання на 2018/2019 навчальний рік. В заході взяли участь: голова райдержадміністрації Євгенія Бойко, голова районної ради Дмитро Вакарюк, заступник голови районної державної адміністрації Каріна Поп, голова Новоселицької міської ради Марія Нікорич, голова Магальської сільської ради  Олена Нандриш, заступник голови Мамалигівської сільської ради Володимир Антончук, голова райкому профспілки працівників освіти і науки Лілія Єремейко, делегації освітян та батьків закладів загальної середньої, позашкільної та дошкільної освіти району, представники мас-медіа.

З вітальними словами до присутніх звернулась  начальник відділу освіти Новоселицької районної державної адміністрації Аделіна Руснак, яка зазначила: «Освітяни району розуміють мету, до якої ми повинні  рухатись в контексті реформування системи загальної середньої освіти. Концепція нової української школи - це реформа, яка є одним з ключових пріоритетів Уряду України. Розроблено чіткий план цієї реформи. Схвалено новий Закон України «Про освіту». А 1 вересня 2018 року всі першокласники підуть у Нову українську школу.

Всі наступні зміни, які будуть здійснюватися у закладах освіти, мають проходити крізь призму нового освітнього простору. А початкова школа – це радикальна зміна освітнього середовища.

Тому нам необхідно разом створювати нову українську школу та новий освітній простір для наших дітей».

Під час виступу керівник освіти району подякувала органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, головам територіальних об’єднаних громад за підтримку освітньої галузі та тісну співпрацю.

Основна частина конференції відбулась у форматі панельної дискусії  з чотирма модулями:

1. Роль органів влади, місцевого самоврядування та керівництва шкіл у впровадженні Концепції «Нова українська школа»

2.  Концепція нової української школи для дітей: факти і перспективи

3.  Концепція нової української школи для батьків: факти і перспективи

4.  Концепція нової української школи для вчителів та вихователів: факти і перспективи.

Дискутували  про старт Нової української школи, розвиток інклюзивної освіти, підвищення кваліфікації вчителів початкової школи, пілотування 2-го класу НУШ, прозорі фінанси в школах, оцінювали досягнення системи освіти району, визначили проблемні моменти та поставили нові завдання на шляху створення нової української школи. Адже, кожна дитина – неповторна, наділена від природи унікальними здібностями, талантами та можливостями, а місія нової української школи – допомогти розкрити та розвинути здібності, таланти і можливості кожної дитини на основі партнерства між учителем, учнем і батьками.

Конференція відбувалася в прямому ефірі,  всі педагогічні колективи району мали можливість взяти участь в засіданні через  інтернет-ресурс у своїх освітніх закладах.

Завершилась конференція у святковій атмосфері, врученням грамот кращим педагогічним колективам освітніх закладів району.

фото: https://www.flickr.com/photos/141480821@N07/albums/72157699208815671