У Новоселицькому районі продовжується реалізація програми «Гідність дитини»

20.10.2020, 10:31 admin

Право на приватність – є базовим правом людини, а питання облаштування шкільних туалетів – це не тільки питання санітарних норм, а передусім питання людської гідності.  В основі вирішення проблем школи, у тому числі проблем шкільних туалетів, має бути проста філософія – школа має бути територією комфорту в першу чергу для дітей. Тому,  відділ освіти  спільно з Новоселицькою районною державною адміністрацією за підтримки Новоселицької районної ради  докладають значних зусиль для створення  комфорту для дітей Новоселицького району шляхом забезпечення  належних санітарно-гігієнічних умов у закладах освіти.  

Відтак,  у 2019 році було облаштовано внутрішні туалети у двох закладах загальної середньої освіти Новоселицького району. А саме:

        - Черленівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів на загальну суму    797,7 тис. грн.;

        - Боянській  загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів на загальну суму         583,3 тис.грн.

Припрутський навчально-виховний комплекс був єдиним закладом освіти, який залишався без внутрішніх вбиралень.    Розуміючи гостроту проблеми,    було прийнято спільне рішення про виділення з  залишку освітньої субвенції     639,9 тис. грн. на проведення капітального ремонту внутрішніх туалетних приміщень та зовнішньої каналізаційної мережі  Припрутського навчально-виховного комплексу з метою   створення безпечного та комфортного освітнього середовища для  96-ти  здобувачів освіти та понад 30-ти працівників цього закладу.  

Менше ніж за півтори місяці у Припрутському навчально-виховному комплексі вдалося облаштувати надсучасну внутрішню вбиральню з окремими туалетними приміщеннями для учнів та вчителів. Під час здійснення робіт по капітальному ремонту передбачено необхідність вжиття протиепідемічних заходів – підведено  холодну та гарячу  воду, встановлено електросушки для рук.

16 жовтня 2020 року  роботи завершені в повному обсязі, об’єкт здано в експлуатацію, внутрішня вбиральня Припрутського навчально-виховного комплексу відкрита для користування.  Щасливі обличчя вчителів, учнів та батьків вартують цього!

З нашого боку, ми і надалі будемо намагатися реалізовувати право дітей на комфорт у школах.  Наступний крок – облаштування внутрішніх туалетних приміщень ІІ-ІІІ поверхів Боянської загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів.