Україна на шляху децентралізації освіти

30.11.2017, 17:49 admin

Керівник освітянської галузі Новоселиччини Аделіна Руснак та завідуючий районним методичним кабінетом Сергій Власов взяли участь у конференції «Україна на шляху децентралізації освіти», яка відбулася  у м. Києві в листопаді нинішнього року, організованою Міністерством освіти і науки України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні».

У роботі конференції взяли участь Геннадій Зубко, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України; Мартін Хаґстрьом, Посол Швеції в Україні; Ерік Факсгард, керівник шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», Шведська асоціація місцевих влад та регіонів.

Учасники конференції розглянули комплекс питань, зокрема: децентралізація освіти – перші підсумки, новий Закон України «Про освіту»: можливості та виклики, а також, вони долучилися до обговорення в групах з питань: Нова українська школа: перші кроки, формула розподілу освітньої субвенції, інноваційні практики органів місцевого самоврядування, нова Державна служба якості освіти та методична підтримка в децентралізованій системі освіти, від оптимізації мережі до місцевих освітніх стратегій. Представники робочих груп виступили з презентацією та підвели підсумки роботи конференції.