Відбувся районний семінар «Можливості багатомовної освіти. Діалог: учні, школа, громада»

20.11.2017, 14:32 admin

17 листопада 2017 року відбувся районний семінар «Можливості багатомовної освіти. Діалог: учні, школа, громада» на базі НВК «Боянська гімназія» з керівниками закладів загальної середньої освіти. Учасників семінару привітали начальник відділу освіти Аделіна Руснак  та директор НВК «Боянська  гімназія» Світлана Гавка, відзначивши важливість впровадження багатомовної освіти в закладах освіти з викладанням мовами національних меншин.

Відповідно до програми семінару, роботу розпочато з «Візитної картки навчального закладу». Учасники семінару ознайомилися  з виставкою науково-дослідницьких робіт учнів-членів наукового товариства «Еврика», з співпрацею з Всеукраїнською науково-дослідною станцією карантину рослин, виставкою сучасних національних костюмів.

Під час проведення практичної частини семінару, всі учасники  активно долучилися до роботи у групах, ознайомившись з фрагментами уроків занять  (елементами білінгвального/ мультилінгвального навчання) : з уроків природознавства у 4 класі,  уроків хімії у 9 класі, алгебри у 10 класі та заняття в старшій групі дошкільного підрозділу.

Також , було представлено фрагмент роботи з батьками «Школа запитань та відповідей».

Справжнім апогеєм завершення семінару  став фрагмент позакласного виховного заходу «Діалог культур».

Насичена, змістовна програма районного семінару сприяла створенню творчої  атмосфери, зацікавленому професійному спілкуванню. Учасники висловили подяку організаторам заходу за змістовну програму, його практичну складову.

Після семінару була проведена нарада з керівниками закладів загальної середньої освіти, під час якої були розглянуті наступні питання:

 1) про відповідальність керівників закладів освіти  за правильність заповнення документів про освіту, класних журналів, особових справ, алфавітних книг, табелів успішності, книг видачі документів про освіту;

 2) про стан профілізації старшої школи в закладах освіти району.

 

За підсумками наради надано доручення та рекомендації.

фото: https://www.flickr.com/photos/141480821@N07/albums/72157689828977585