Відзначення Дня пам’яті героїв Крут!

30.01.2020, 14:35 admin

29 січня 2020 року на базі районного ліцею провели змагання з військово-прикладних видів спорту, присвячені пам'яті Героїв Крут. Організували цю подію Новоселицький відділ освіти райдержадміністрації та Новоселицьке ТСО України.

Під час відкриття учасників ознайомили з подвигом відважних студентів, курсантів та гімназистів, які вступили у нерівний бій з армією більшовиків під Крутами. Також, вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто загинув, захищаючи незалежну Україну.

Змагання проводились між командами освітніх закладів району та ОТГ. У склад команд входили, як юнаки, так і дівчата, які показували свою витривалість під час бігу та влучність стрільби з пневматичної гвинтівки.

У підсумку змагань, в командному заліку третє місце здобула команда Черленівської школи. На другій сходинці опинилися представники Новоселицької ЗОШ № 3. Здобула ж перемогу команда Новоселицької гімназії.

Усіх призерів нагородили грамотами та медалями відповідного гатунку, а команду-переможець - кубком. Новоселицька організація ТСО України нагородила кращих стрільців індивідуальними подарунками.

Також, у освітніх закладах району провелись загальношкільні лінійки присвячена Дню пам’яті Героїв Крут: «Герої Крут у пам’яті людській», «Крути: і сум, і біль, і вічна слава». Класними керівниками провелись уроки патріотизму: «Пам’ятаємо про Крути», «Ми Вас пам’ятаємо, Герої Крут»; бесіди: «Крути – символ національної честі і військової доблесті», «Навіки молоді – герої Крут», «Їх було 300 молодих сердець…», перегляд та обговорення відеофільмів «Лист без конверта», «Легенда про студентське військо». У шкільних  бібліотеках оформлено книжкові виставки літератури, тематичні полички:   «Волі народної дзвін», «Вони загинули щоб жити», організовано виставки стіннівок «Пам’яті Героїв Крут», «29 січня День пам’яті Героїв Крут», читання поезій «На Аскольдовій могилі…» П.Тичини, «На могилах»,  О.Тарнавського, «Крути»,  М.Лавренка та ін

У ході проведених заходів було звернута увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.

ФОТО