Вишивана Україна – це Європа

17.05.2019, 20:15 admin

У ці травневі дні вся Україна святкує Всеукраїнський день вишиванки і разом з європейським співтовариством відзначає День Європи.

Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху.

Сьогоднішнє свято розпочалося з урочистої ходи учнів освітніх закладів району та показового виступу барабанщиць. Делегація з шкіл району прийняли участь у показі вишиванок, який став різнобарвним колоритом, притаманним своїй місцевості та додав усім чудового настрою і яскравих вражень. Справжнім шедевром на фестивалі стала вишита карта Новоселицького району, до створення якої долучилися педагогічні колективи освітніх закладів. Під урочисті звуки гімну України та Європейського союзу були підняті державний прапор України та Євросоюзу.

На урочистому зібранні були присутні : голова районної державної адміністрації Євгенія Бойко, заступник голови районної ради Ольга Цуркан, міський голова Марія Нікорич, начальник відділу світи районної державної адміністрації Аделіна Руснак та радник консула Румунії в місті Чернівці Іонел Іван, який звернувся до присутніх з вітальним словом та побажав усім  здоров’я миру, добра і натхнення.

Протягом двох днів в районі проходив І етап Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»). Ця гра стала важливою складовою системи патріотичного виховання, що формується в українському суспільстві на прикладах історичних подій становлення української державності, героїв визвольних рухів. Почесними грамотами та кубками нагородили переможців І етапу Всеукраїнської гри «Сокіл»(«Джура»). Призові місця отримали: Новоселицька гімназія – І місце, Новоселицький ліцей – ІІ місце, Костичанівська ЗОШ І-ІІІ ступенів – ІІІ місце. Також, отримали нагороди учні освітніх закладів району -переможці конкурсу творів-есе «Український вимір процесів європейської інтеграції».

В рамках фестивалю, вихованці Будинку дитячої творчості провели для учасників дійства майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки, привітальної листівки, сувенірів в техніці декупаж та декорування тарілочки петрівським розписом.

Для учасників дійства звучали хореографічні композиції учнівської молоді Новоселицької ЗОШ №3, ліцею та гімназії Новоселицької об’єднаної територіальної громади, вихованців Будинку дитячої творчості, показовий виступ Рою Драницької ЗОШ, переможця І етапу Всеукраїнської гри «Сокіл»(«Джура») у конкурсі Ватра.

Додав чудового настрою усім танцювальний флеш-моб учнівської молоді Новоселицької ЗОШ №3.

Це свято в черговий раз нагадало всім нам, що Європа починається не за кордоном України, вона починається у серці кожного українця. І ми – частина Європи.!

ФОТО 1

ФОТО 2