Знавці математики Новоселицького району – одні з найкращих!

15.01.2020, 12:46 admin

Щиросердно вітаємо Степана Павлінчука, учня 3 класу Топорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоселицького району, який посів I місце та Ларису Безушкуучительку математики Тарасовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів Новоселицького району, яка посіла III місце в обласному етапі фінальних очних змагань із усного рахунку Прангліміне – 2019/2020.

Даний безкоштовний Міжнародний українсько-естонський освітній проект «МІКСІКЕ В УКРАЇНІ» тривав упродовж жовтня-грудня 2019 року, а вже 10 січня 2020 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області відбувся обласний етап фінальних очних змагань із усного рахунку – Прангліміне –2019/2020 у шести номінаціях: «Чомучки», учні 1–3 класів; «Дослідники», учні 4–6 класів; «Дівчата», учениці 7–11 класів; «Хлопці», учні 7–11 класів; «Сеньйори леді», всі, хто вже закінчив школу і «Сеньйори (чоловіки)», всі, хто вже закінчив школу. Всі бажаючі, мали можливість взяти участь у даному конкурсі, який формує уміння вести усні обчислення, сприяє розвитку пам’яті, уваги, мобільності, поглиблює знання та навички.

Водночас за комп’ютери сідали по 10 учасників у двох аудиторіях, разом – 20. Змагання проведено у три етапи. У вільний час учасники, учителі-тренери та батьки, сидячи за столами із різдвяними смаколиками в окремій аудиторії, мали можливість спостерігати за «рухом» змагань, – послідовністю накопичення балів учасників, що висвітлювалися на екрані. Завершуючи змагання кожний учасник/учасниця отримували певну кількість балів, які автоматично упорядковувалися в таблиці по номінаціях у порядку спадання. У такий спосіб визначено по 5 переможців з-поміж учасників у перших чотирьох номінаціях, та по 3-4 переможці – в номінаціях дорослих.

Підводячи підсумки фінальних очних змагань із усного рахунку – Прангліміне –2019/2020, відбулися нагородження.

Тамара Степанівна Богачик, в.о. директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, вручила переможцям змагань Дипломи І, ІІ, ІІІ ступенів, а дипломантам першого місця – додатковий приз у вигляді пам’ятного подарунка.

Щасливі всі – діти, учителі, батьки, бо змагання 50-ихвилинні, прозорі, цікаві й результативні!

Зауважуємо, що такі змагання Прагліміне наразі проводяться в чотирьох країнах Європи, – Естонії, Латвії, Литві, Словенії, Грузії та Україні (в Естонії, починаючи з 1994 року). Всі заходи для шкіл України організовуються та проводяться безкоштовно.

Цілі проекту: зробити засвоєння навчального матеріалу, що тяжко запам’ятовується, цікавим, а процес – захоплюючим; розвити в учнів навички усних математичних обчислень; відрити додаткові підстави та умови для спілкування учнів та вчителів різних ЗЗСО України, країн Євросоюзу та Грузії між собою, вчитися спільно.

Результат проекту: створення спільноти творчих особистостей, які вміють, хочуть та знають як можна використовувати інформаційні технології та Інтернет для навчання та саморозвитку.

Умова: наявність комп’ютерів та підключення до Інтернету. Участь у змаганнях в режимі онлайн.

Змагання Прагліміне нескладні та доступні для усіх вікових категорій учнів, проводяться в цікавій формі