Ще вчора - лише мрія, а сьогодні – реальність!

09.11.2020, 22:19 admin

Ще вчора учні Тарасовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів лише мріяли займатися на уроках фізичного виховання в спортивній залі. Проте, їхня мрія здавалась нездійсненною через аварійний стан будівлі, через відсутність коштів на проведення ремонту, через табличку з надписом «опломбовано».

Ще вчора  перекриття спортивної зали  школи, внаслідок негоди, було аварійним. Під час рясних дощів дах  протікав, що призвело до руйнування горищного перекриття спортивної зали, пошкодження матеріально-технічної бази. Проведення уроків з фізичної культури в спортивній залі школи  становило загрозу здоровʼю учасників освітнього процесу. Із-за відсутності достатнього фінансового ресурсу рішення опломбувати приміщення спортивної зали Тарасовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, прийняте понад 2 роки тому, - стало єдиним привильним рішенням для уникнення критичних наслідків.

Цього літа, коли зʼявився маленький шанс залучити кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, консолідувались усі – Новоселицька районна державна адміністрація спільно з відділом освіти, Тарасовецька сільська рада, адміністрація закладу для того, щоб неможливе стало можливим, і саме тоді, спортивна зала Тарасовецької школи отримала шанс на життя.

За сприянням Народного депутата України  Георгія Мазурашу серед десятків тисяч проєктів саме проєкт «Капітальний ремонт спортзалу Тарасовецької ЗОШ І-ІІІ ступенів по вул. Шкільній, 1 в с. Тарасівці Новоселицького району Чернівецької області», поданий відділом освіти, був включений до переліку обʼєктів, що фінансується у 2020 році за кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій та залучено на його реалізацію 851 120, 00 грн. До співфінансування даного обʼєкту доличилась Тарасовецька сільська рада, яка надала субвенцію у сумі 120 400,00 грн. Решта суми була покрита за рахунок залишку коштів освітньої субвенції (209 743,00 грн.). Загальна вартість обʼєкту становить 1 181 263,00 грн.

І вже сьогодні мрія дітлахів здійснилася – менш ніж за два місяці капітальний ремонт спортивної зали Тарасовецької ЗОШ завершений. Оновлений дах, піднята висота стін, оновлений  зовнішній фасад будівлі, сучасний внутрішній дизайн стін, належне освітлення, нова електромережа, що відповідає усім санітарно-гігієнічним умовам, а також вогнезахист конструкцій даху з автоматичною пожежною сигналізацією, що відповідає усім вимогам пожежної безпеки І все це дозволяє організувати повноцінні уроки фізичної культури та сприятиме виконанню освітніх програм.

Додатково для повного завершення робіт найближчим часом спільними зусиллями відділу освіти та адміністрації школи буде оновлена ще й підлога спортивної зали та закуплено спортивний інвентар.

Мрія, яка здавалася  такою недосяжною, -  реалізована і відтепер оновлений спортзал слугуватиме учням!

ФОТО

ВІДЕО